נעים מאוד,

שמי מיטל, רעייתו של יובל ואמא של יהונתן, מיה, דור וראם, עוסקת מעל עשור בהוראה.

הדחף והאהבה ללמד, נולדו בערב אחד לפני למעלה מ13 שנים, שבו צפיתי בחדשות ונחשפתי בפעם הראשונה בחיי, לסיפור על ילדים שעברו התעללות במוסד חינוכי. זו היתה נקודת מפנה מקצועית ראשונה בחיי ומאותו היום, לא הצלחתי לחשוב על שום דבר חוץ מזה. הסיפור זעזע אותי והכריח אותי, במעין צו פנימי, לקחת אחריות על ילדים.

כשבוע לאחר מכן, נרשמתי ללימודי הוראה.

         את התואר הראשון סיימתי בהצטיינות ותוך כדי התואר התחתנתי וילדתי את יהונתן ומיה. בסיום התואר עבדתי בבית ספר נפלא, שבו התאפשר לי לייצר עבור התלמידים תכנים חווייתיים, שבועות למידה, תכנית כתיבת בוקר ודברים ייחודיים רבים נוספים . עם התחלת העבודה בבית הספר,  פתחתי בלוג שבו שיתפתי בתכנים רבים, במחשבות, ברעיונות ובחינוך של ילדיי וכך נולד בלוג המורה הראשון בישראל.

בשנתי הרביעית, בשיא הפריחה שלי בהוראה היה עלי להיפרד מתלמידיי האהובים בבת אחת, כשבאמצעו של שיעור, התחילו צירים חזקים. משם המשכתי לאשפוז ולשמירת הריון. זה היה כל כך מפתיע ולא צפוי.

במנוחה המאולצת,  המשכתי לחשוב על דרכים בהם אוכל לעזור, דרכים שבהם אוכל להמשיך ולהפיץ את מה שאני מאמינה בו. המצפן הפנימי, הוביל אותי לייצר יומני נשות חינוך: כלי מעורר השראה שמאפשר למורות מעוררות השראה להתמקצע ולהפוך לבולטות בתחומן. כלי שאני מאוד גאה בו, חדשני ופורץ דרך.

הילד השלישי נולד, דורי, ואיתו נולדה אהבתי לחינוך המונטסורי. ניצלתי כל רגע ללימוד ושילבתי את הגישה המונטסורית בחיי הבית והמשפחה. את הידע יצקתי לתכנים שלי והם עד היום חלק בלתי נפרד מהם.

כשדורי היה בן פחות מחצי שנה, אמי נפטרה במפתיע. תפנית נוספת, בלתי צפויה, שהביאה אותי לשנת-אבל מורכבת מאוד. ברגע אחד חייה נקטפו, תחת עץ משמש בחצר.

בינתיים פנו אלי הורים מהקהילה וביקשו שאלמד את ילדיהם באופן פרטי. מצאתי עצמי עוסקת בהוראה מותאמת, בהוראה מונטסורית, מייצרת יומני נשות חינוך ומאחורי הקלעים, רוקמת חלומות שונים.  ראם שלי נולד באותה התקופה והחלטתי שאהיה איתו שנתיים בבית. אחרי מות אמי, רציתי להיות כמה שיותר עם ילדיי. זמן קסום של חיבור ואהבה שאפשר לי להעמיק את הידע על חינוך ביתי, מונטסורי ואנתרופוסופי.

בחמש השנים האחרונות עברתי תפנית נוספת ומעתה נמצאת ב מאחורי הקלעים של החינוך החדש, מאחורי מהפכה חינוכית שקטה שמתרחשת בתוך המערכת. מהפכה שמגיעה מצד מורות יצירתיות שלא מחכות לאף הוראה מלמעלה כדי לייצר חומרי לימוד חדשניים ויצירתיים.

 

הבערה לחינוך לא תעזוב אף פעם. אני מרגישה אחריות פנימית לילדים ובשנים האחרונות האחריות התרחבה גם לנשות החינוך. אני לא יודעת להסביר למה, אבל זה משהו מובנה בתוכי שאני מתמסרת אליו וזורמת איתו, לאן שהוא יוביל אותי.

את בלוג החינוך שאיתו התחלתי את דרכי במערכת החינוך שמרתי ויש בו מעל 600 תכנים חינמיים. ממליצה לכל מי שלא מכיר.ה להיכנס, להתנסות, והכי הכי, להכיר.

תודה שנכנסתם לאתר החדש שפעיל כבר למעלה משנה, עצרתם להכיר ושאתם כאן!

מה תמצאו באתר הזה?

תכנים דיגיטליים להורדה למחשב האישי שלכם ולשימוש רב פעמי מגילאי גן ועד כיתה ו'

קורס דיגיטלי ליצירת מרחב למידה ביתי (מומלץ מאוד!)

יומני נשות חינוך

יומני תלמידים.ות

סרטונים משלבי הוראה 

ועוד..

 מאחלת לכולכם ימים מבורכים,

מיטל.

מיטל כספי בורשטין

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest
  • Blogger Social Icon
  • YouTube