top of page

בוחרים לראות את הטוב שבכל דבר!

אני בוחרת לראות את הטוב שבכל דבר כבר כעשור, למעשה מגיל ילדות ממש אבל מעל עשור באופן מודע. והבחירה הזו היומיומית מצילה ממש ברגעים קשים ומביאה אותי לנחת וביטחון מלא ביקום. בזכותה אני מרגישה שמחה הרבה ימים בשנה, ומד האושר שלי די גבוה למרות שגם אני, כמו כולם, חווה ועוברת רגעים לא פשוטים.

הנתונים על אחוזי הדיכאון די מדאיגים ואני חושבת ששינוי חשיבה או כיוונון חשיבה לכזה שמסוגל כמעין קרן לייזר, להתמקד בטוב שבסיטואציה שעוברים, יכול ממש לחולל שינוי ולהביא אנשים וילדים רבים לרגעי אושר הרבה יותר תכופים ולידיעה שיש יקום תבונתי ממש, שאנחנו חלק בלתי נפרד ממנו. הרגשה שיש על מי לסמוך ושאנחנו לא לבד. אף פעם.

אני מניחה שכשיש אמונה, קל יותר להכיל את המשפט "בוחרים לראות את הטוב שבכל דבר" ולהתחבר אליו, אבל מה קורה כשאין אמונה? הרי גם היא מידי שמיים- כך שגם מי שמאמין וגם מי שלא מאמין - שניהם בסדר וצודקים בדיוק באותה מידה.

בואו נחשוב לעומק של המחשבה שטמונה במשפט כדי שנוכל לראות עד כמה משפט כזה תמים לכאורה, יכול ממש לחולל שינוי ולשנות את המציאות מקצה לקצה.


אנחנו מתהלכים בתוך המחשבות שלנו, אמרו את זה הוגי דעות גדולים וחכמים. הם הבינו שהמחשבות שלנו הן אלו שיוצרות את המציאות ולכן אנחנו מתהלכים בתוך התודעה שלנו. אם משהו לא טוב קורה - מקדימה לזה מחשבה לא נכונה. או כמו שאומרים: "עולם פנימי, מקרין לעולם חיצוני" ולכן הכל מוקרן מתוכנו החוצה

אם אני רוצה לעשות שינוי בכיתה/בבית/בקהילה/בעולם - עלי לעשות את השינוי הזה קודם כל בתוכי. משם זה יוקרן החוצה והמציאות שאראה -הנוף שאראה יהיה שונה ממה שראיתי לפני השינוי.


בכל דבר יש טוב, ואם נלמד להתמקד בו, נגדיל אותו ונאפשר לטוב שבתהליך שעברנו להתגלות.

טוב - משמע גילוי או אור בשפת התודעה

רע - משמע הסתר או חושך בשפת התודעה

ולכן כשמשהו לא טוב קורה- זה לא דבר רע, אלא משהו טוב שנמצא בהסתר, ועלינו (אם נרצה ונהיה אמיצים מספיק) לגלות את הטוב (=אור) שבו.


אני חושבת שאפשר לדבר על זה בצורה רצינית מסביבות גן חובה או כיתה א' - אני מוצאת שזו דרך שפורצת כל גבול מחשבה שלילית שיש, אין רע - יש הסתר של רע - בואו יחד נגלה את הטוב.

לעיתים לא רואים או מוצאים את הטוב, אבל אנחנו אומרים שיש טוב וכרגע הוא נסתר, בשלב מסויים נבין אותו והוא יפתח לנו.


ועכשיו אני מזמינה אתכם למצוא את הטוב בסיטואציות שקרו לכם שעד כה התפרשו כלא טובות. חפשו עד שתמצאו את הטוב שנולד ממה שקרה. אולי הכרתם מישהו בזכות זה? אולי גיליתם תכונה בתוככם שאחרת לא היתה מתגלה? אולי הדבר הלא טוב שעברתם - הוביל אתכם לטפל באנשים אחרים שעברו את זה? אולי זה הפך אתכם לבעלי רגישות והבנה גבוהה ובכך אתם מסייעים לאחרים? אולי בזכות זה שיניתם כיוון בחיים ועכשיו אתם משפיעים לטובה על הרבה יותר אנשים? אולי בזכות זה נפתחתם למשהו חדש שאחרת לא הייתם מגיעים אליו?

כל דבר לא טוב שקורה- הוא ממש מתנה עבורנו אם רק נבחין בטוב שמסתתר בו!


כשהבן שלי שבר את היד בתחילת שנת הלימודים של כיתה א' - שוחחנו על מה טוב בזה? וגילינו דברים מעניינים:

בזכות זה הוא יכול גם לכתוב ביד ימין ולגזור ביד ימין (הוא שמאלי)

הוא גילה חברים טובים שסייעו לו גם מבלי שביקש.

ירד לו מפלס הלחץ והעומס של שיעורי הבית שלעיתים קיים בכיתה א' וע"י כך היה שמח יותר.

גילינו גם שכשיש שבר העצמות מתאחות ומחזקות את האיזור שנפגע - זאת אומרת שהיד כעת חזקה יותר ממקודם.

גילינו גם שהגוף יכול להבריא את עצמו ומכך למדנו שריפוי הוא טבעי, והוא קיים בתוכינו.

גילינו שלהאט - זה נהדר!


לפעמים דברים קורים ומשנים לנו את כל המציאות מקצה לקצה. כמו רעם ביום בהיר:

מוות של אדם יקר

פרידה זוגית

תאונות

פיטורים

ועוד

גם באלו מסתתר טוב, חשבו על זה עד שתמצאו אותו

ובחלק מהמקרים יקח קצת זמן עד שנבין את הטוב, אולי הוא יתברר רק במבט לאחור

אבל הוא שם.

האור (=הטוב) שם

מחכה שנגלה אותו.

וכשגילינו, זה מרגיש שה"שיעור" עבר בהצלחה! שלמדנו את מה שהיינו צריכים ללמוד מהסיטואציה הזאת ועכשיו כשעשינו איתה שלום, ניתן להמשיך הלאה.


העולם כל כך יפה ומיוחד

אם רק נדע איך להסתכל עליו!

זכרו:

הכל לטובה!Comments


bottom of page