מיטל כספי בורשטין

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest
  • Blogger Social Icon
  • YouTube

ימים חדשים בפתח

מנקודת מבטה של הקבלה:

כל כך הרבה דברים קורים, ולמעשה נראה שאנחנו רק בפתחו של שינוי מרחיק לכת וגלובלי שקרוב לוודאי ישנה את העולם לתקופה מסויימת ואז יתחבר מחדש בדרך טובה יותר. הידיעה הזאת, נמצאת בתוכנו רק שלא כולנו ערים לה והיא למעשה שתאפשר לנו, סוף סוף, להתקרב לסוג החיים שאנו מעוניינים לחיות.

כולנו יודעים בפנים בפנים שזה כבר היה אמור לקרות. כולנו יודעים שהמירוץ אחר הזנב של עצמנו לא משאיר לנו זמן לחיות את החיים בהנאה, ברגיעה וליהנות מהטוב שהם יכולים לתת.

מתפללים בכל זמן שרק אפשר, לבלות זמן רב יותר עם היקרים לנו, להפסיק להשתעבד לצורך בעוד ועוד כסף ולקחת אחריות על חיינו. לפעמים מחלה שמגיעה אלינו היא שמאפשרת לנו קצת הפסקה ממירוץ החיים ואת האפשרות לעצור לרגע ולנוח.

כולנו שקועים באיזשהו מירוץ אחר שום דבר, כי בסופו של דבר, אם ילקחו מאיתנו כל העטיפות, נדע מה באמת חשוב. והחשוב הוא הזולת, בני האדם, הטבע ובעלי החיים והשאר פחות, אך החיים המטורפים שכאן, די השכיחו מאיתנו את זה.

אז איך בכל זאת ממתיקים את המאורעות האלו? או במילים אחרות, איך ממתיקים את הדינים?

כולנו מחפשים המתקות לחיים, רגעים של מתיקות שיעזרו לנו לעבור תקופות קשות ורובנו כבר הבין שהמתוק שאנו צורכים לא באמת ממתיק את הלב והנשמה. אם כך, מהי המתיקות האמיתית?

המתיקות האמיתית מתקיימת אך ורק בזכות האמונה. אדם עם אמונה מרגיש שיש תמיד מישהו ששומר, השגחה פרטית שרק מיטיבה. בורא עליון שדואג לכל ושומר עליו.

אם ניקח שני אנשים

אדם א' - בעל אמונה

אדם ב' - ללא אמונה כלל

וניתן לשניהם את אותה הסיטואציה: מגפה עולמית.

אדם א' - ידע שזה נועד להיות כדי להיטיב עם העולם ולכן יתייחס לכך באהבה כי יבין שזו דרכו של "אבא" לעזור לילדיו. ההבנה שיש סיבה לזה וזה בהשגחה פרטית, ממתיק את הדין. ככל שהוא יעמיק יותר, הוא יחפש את הטוב שנכנס לחייו בזכות אותה "מגפה", את האהבה של אבא בשמיים.

אדם ב - לא יראה את המתיקות שבדבר, יחווה את הדבר כפי שהוא אך לא יראה את האהבה שבדבר, את הדבש.

שניהם יעברו את אותו הדבר בדיוק, אך לאחד יהיה פחות מתוק מלאחר.

מאחלת לכם מתיקות אמיתית, פנימית ומשמעותית!

נתראה מחר בבוקר עם תכנים חדשים!

באהבה,

מיטל.