ליל כל הקדושים

לפני שנתיים היינו בלונדון בליל כל הקדושים וכשחזרנו לארץ התחלתי לתכנן את הטיול הבא לסקוטלנד.

התכנון היה להרגיש עוד יותר מבלונדון, את האווירה המיוחדת בתקופה הזו של השנה.

הילדים שלי גדלים כמו הילדים שלכם, לעולם החדש, שבו אני מקווה שתהיה פתיחות מלאה לשונה, שלא ייתפס עוד כשונה, אלא כדבר מיוחד שצריך וחשוב להכיר. חגים ומועדים של מדינות שונות ועמים שונים, הם חלק ממה שחשוב לי שהילדים יכירו ואם לומר את האמת, הם נחשפים לזה אפילו יותר ממני, בסדרות שלהם, בסרטים, במשחקי המחשב, בטיק טוק ועוד..

ליל כל הקדושים סוחף את הילדים. הממתקים, התחפושות המפחידות, ההתעסקות בדברים שכביכול מפחידים.. ההרגשה הזו שאנחנו אזרחי העולם, שיש לנו את היכולת לגשת לכל חג, חגיגה של כל עם אחר. אני כל כך מאמינה בזה ומבינה את זה למרות ובזכות שהלב שלי כולו בידיעת הבורא.

הלוואי שיגיע היום שבדרכון שלנו יכתב, אזרחי העולם ולא רק המדינה שלנו. שתהיה לנו את האפשרות לעבור ממקום למקום, להכיר, להתחבר לכל אדם ואדם מבלי שום מגבלה מחשבתית.

רק שלום ואחווה.

חלום אוטופי? ברור, כרגע זה נראה בלתי אפשרי להגשמה, אבל אני מאמינה שלשם אנחנו צריכים לחתור וזה בא בד בבד עם האהבה האינסופית שלי לבורא וההתמסרות המוחלטת שלי אליו.


אז אם אנחנו לא יכולים לטוס לסקוטלנד (וברור שבדרך לעבור בכל האתרים מהסדרה נוכרייה), החלטתי להביא את ליל כל הקדושים אלינו, במינון הנכון שלא יפחיד את הקטנים שלי.

מי שנמצא באינסטגרם שלי ראה שהתחלתי כבר לפני כשבועיים ואלו ממש ימים אחרונים לפני ליל החגיגה. אז אם אתם אוהבים ומתחברים, תחזרו לפוסט שוב כי יתווספו לו עוד פעילויות וארוחות בשלושת הימים הקרובים.


המהות הרוחנית:

הרוחות מסמלות את הפחדים שלנו, המחשבות השליליות, ההתייחסות הלא נכונה על החיים. יש להן נטייה להתגבר כשחשוך ומפחיד (בפנים ובחוץ), ולכן זו היתה הזדמנות טובה עבורנו להתבונן בהם בעיניים.

ההתבוננות והתמודדות עם הפחד מחלישות אותו ומאפשרות לנו להתרומם מעליו, לכן ההחלטה של הקלטים לחגוג את תחילת ימי החושך בהתמודדות עם הרוחות שכביכול מגיעות להרוס ולהשמיד, נראית כל כך יצירתית והגיונית לאותה התקופה.


לגדולים הכנתי קטעי מידע קצרים כדי שיכנסו לעניינים וילמדו על ההתייחסות המיוחדת לימים האלו ברחבי העולם. כתבתי להם בקצרה והארכתי במילים במקומות שהרגשתי שהם יכולים להכיל.

כל זה הפך את הפעילויות להרבה יותר משמעותיות וכיפיות.
את הכניסה לבית הכנו יחד, דברים נוספים יתווספו, מבטיחה לעדכן ממש כאן ובאינסטגרם.


הוצאתי את קופסת התחפושות כדי שמי שרוצה יוכל להתחפש.הכנו המון יצירות מגלילי נייר טואלט, מקלות רופא בצבעים שונים, דפי צביעה ועוד תוך כדי אכלנו מלא ממתקים!

מיה הכינה לנו מאפינס ועוגה!


הנה פעילות סופר כייפית ממקלות ארטיק שקניתי במקס סטוק


הוצאתי מהרשת דפי צביעה רבים.


הכנו גם רוחות, מפלצות, פרנקשטיין ומנורת דלעת מגלילי נייר טואלט.

צריך:

גלילי נייר טואלט

טושים שחורים

עיניים זזות

דפים צבעוניים

דבק

הזמנתי קורי עכביש מברוריה, הכנו גם עטלפים, רוחות ובובות 'פרנקשטיין'הזמנתי למיה חבילה גדולה של איפור, מברשות ופינוקים ומיה כל יום התאפרה למשהו אחר. הנה הצצה קטנטנה:

וברור שאני לוקחת את כל זה גם לכיוון הלימודי כדי להעשיר את הידע שלהם ולטפח את הסקרנות!

הכנתי שולחן מלא בפעילויות שהיה חשוב לי מאוד שיעשו.

פעילויות מעולות שאני באמת מרוצה ממש מהן!

  1. כתיבת מילים בעברית ובאנגלית הקשורות לליל כל הקדושים כדי להעשיר את השפה, להכיר את הדמויות שנלמד עליהן והתחלה חיונית להמשך. המטלה מגיעה עם מחסן מילים לעבודה עצמאית (כי הם ממש לא צריכים ואני גם לא רוצה לשבת להם על הראש) כשלא ידעו- שאלו ועזרתי.

  2. כתיבת משפטים המתארים את הדמויות או הפריטים שמופיעים (המילים שכתבו במטלה הראשונה) דגש על יחיד רבים, זכר נקבה, כתיבה תקנית ועשירה. נראה קל, ממש לא פשוט ובהחלט מצריך חשיבה, הקפדה ותיקונים. פעילות סופר מומלצת!

  3. כתיבת סיפור קצר דמיוני או קטע מידעי קצר המסביר נושאים שונים הקשורים לחג. זה החלק שהיה חשוב לי מאוד להגיע אליו.

באינסטוש דיברתי על התהליך. מי שרוצה לראות תהליכים, מעלה לאינסטוש.כתיבת סיפורים קצרים לעבודה על פיתוח החשיבה היצירתית וסיכום נושא שלמדו בכוחות עצמם.

הנה הקבצים במלואם למי שרוצה כבר עכשיו!

לרכישת הקבצים לחצו כאן


הנה משהו חמוד שהכנתי די מזמן שיכול להתאים גם

שיחקנו משחק בינגו כייפי באווירת ההאלווין, הנה לינק למשחק שמצאתי בפינטרסט וניתן להורדה בחינם.


האמת שלא ממש צילמתי את ליל כל הקדושים כמו שצריך, הייתי כל כך עסוקה בהכנות. אז הנה קצת מהאווירה שהספקתי לצלם:היה מוש!

נהניתי מאוד מהיצירה ומהתהליך שעברנו במשך השבועיים האחרונים.

הילדים למדו המון דברים מעניינים ואני מאמינה שזו התחלה של מסורת חדשה.


ועכשיו, מתחילה לתכנן את הדבר הבא (:


הנה הקבצים המחכימים כל כך, מפתחים כל כך. אל תוותרו על אף אחת מהפעילויות ובמיוחד על הלמידה של פרנקשטיין. לרכישה מיידית של הקבצים לחצו כאן