top of page

סתיו עם דור

אחד הדברים שאני הכי אוהבת לעשות זה להשקיע בילדים שלי. אין אושר גדול מזה ובמיוחד כשהם מבקשים וזה מגיע מהם.

אני מאמינה בלקחת אחריות מוחלטת על ההשכלה של הילדים ועל ה" מֵעֵבֶר", על כל מה שחשוב לנו שיהיה להם. כל מיומנות, יכולת ועוד.. שנרצה שיקחו איתם למסע החיים. אני לא מצפה, ולא חושבת אפילו על כך, שזה תלוי במישהו אחר, אלא רק בי ולכן אני תמיד תמיד משקיעה במה שאני מאמינה בו.

בחלק גדול מהדברים שאני עושה כאמא וכשמורה, אני משתפת אתכם וזו גם הסיבה שפתחתי את האתר החדש, כי קיבלתי כל כך הרבה פניות מהורים שרוצים לקחת אחריות אבל לטענתם "אין להם את זה" , "הם לא יודעים איך ללמד את הילדים". פנו אלי המון הורים עם הפער הזה שהם חיים איתו בין הרצוי למצוי.

המון זמן הקשבתי להם וניסיתי לייעץ דרך הטלפון, בפגישות אישיות, לבנות לילדים שלהם תכניות חודשיות ושנתיות אבל עדיין חלק גדול מההורים הרגיש שהוא צריך אותי יותר, הסבר נוסף ומפגשים נוספים ולא הצלחתי לתת ולחזור לכל מי שביקש.

ההרגשה הזו שאני לא מצליחה לעזור למי שמבקש ממני, עשתה לי לא טוב כי ידעתי שהנושאים האלה כל-כך טבעיים לי וממש חבל שמי שרוצה לא יקבל מענה.

ואז נולדה ההחלטה להקים אתר שיאפשר להוריד קבצים ממוקדים למטרה שהילד צריך.

לקח זמן לבנות אותו , ולהעז לשחרר את הבלוג הקודם, המנהגים הקודמים ולהתחיל דרך חדשה.

אבל היום, במבט לאחור, אני כל כך שמחה על ההחלטה כי עכשיו אתם מרגישים, כך אתם מספרים לי, שאתם מצליחים להנגיש לילדים שלכם את החומרים ולהגיע להישגים.

***************


דורי שלי קם בלילה עם חום ולכן נשאר איתי בבית היום לפינוק והחלמה. למרות החום, הדבר הראשון שביקש ממני בבוקר היה שאכין לו פעילות נוספת, כמו הפעילות הקודמת

אז הכי התלהבתי, כי הוא לא רצה לחכות והתיישב לידי בזמן שהכנתי לו את הפעילות. זה היה כל כך חשוב לו והוא כל כך נהנה, שבמקום שהפעילות תמשך מספר ימים, היא הסתיימה היום. הוא לא רצה להפסיק

והחלק הכי הכי מדהים בזה

ששנה אחת אחורה

הוא היה במקום אחר לגמרי

הוא עשה קפיצה ענקית

ואני כל כך גאה בו.יצאנו לגינה שלנו, שטופת השמש ואספנו עלי שלכת. התבוננו יחד בצבעים שלהם ועל ההבדל בין צבעם על העץ ובאדמה.

שוחחנו על משמעות הסתיו, על עונת הקיץ שחלפה ועל ימים קרירים יותר שהגיעו, גשמים, רוחות, מטריה, ועוד.

נכנסנו פנימה לאחר שאספנו את העלים , פרסתי לדורי דף גדול של איקאה (גליל לבן) ודורי הדביק, קישט צבע וצייר.
התיישבנו יחד והכנו פעילות נוספת שבאמת ולא ציפיתי שתסתיים ביום אחד וזה מוכיח לי שוב ושוב שכשנושא מונגש עם אהבה, יצירתיות והרמוניה, לא משנה כמה היה קשה לפני כן, הוא הופך להיות נעים וכייפי וכמעט ולא מרגישים שלומדים. המושג "למידה" שלעיתים מרגיש "כבד" הופך להיות "קליל", מהנה וכייפי.יצרתי לדורי חוברת סתיו בדומה לחוברת מזג אוויר, הוא כל כך התלהב, למד מושגים חדשים, שיפר מיומנויות וסיים עם תחושת הצלחה והנאה.
המשכנו עם משחק "מטריצה אינטראקטיבית" (כך אני קוראת למשחק )

שהוא התאהב בו לגמרי!

ואני חוזרת שוב, דורי לא אהב לצבוע

התנגד לגמרי!

לא סיים משימות עד הסוף

וזה כל כך שונה, כל כך אחרת כשמנגישים חומרים מלאי אהבה.
רגע לפני שמעלה את החומרים,

אין ילד שלא יכול!

אין!

תזכרו שכולם יכולים השאלה היא רק איך

ואין גיל צעיר מידי

לכל גיל יש את הקסם שלו ואת התכנים שאפשר ללמד, לחדש, לייצר

אם אתן מתלבטות

רוצות ולא יודעות איך

אני פה!

בדיוק בשביל זה.


חומרים:

Comentários


bottom of page